Revision scheduler (7.x-1.0-rc1) - en to hi translation catalogue (11 entries)

en: Delete
hi: मिटायें

en: Operations
hi: कार्यवाही

en: List
hi: सूची

en: Cancel
hi: रद्द करें

en: Action
hi: कार्रवाई

en: Edit
hi: संपादित करें

en: Operation
hi: काम

en: Revert
hi: वापिस लाएँ

en: Revision
hi: संशोधन

en: Copy of the revision from %date.
hi: %date से संशोधन की कॉपी.

en: @type %title has been reverted back to the revision from %revision-date.
hi: @type %title को  पहले वाले सुधारण %revision-date पर लौटा दिया गया है ।
