Revision scheduler (7.x-1.0-rc1) - en to it translation catalogue (14 entries)

en: Delete
it: Elimina

en: Operations
it: Operazioni

en: List
it: Elenco

en: Cancel
it: Annulla

en: Action
it: Azione

en: Edit
it: Modifica

en: Schedule
it: Pianifica

en: Operation
it: Operazione

en: Revert
it: Ripristina

en: Revision
it: Revisione

en: Copy of the revision from %date.
it: Copia della revisione del %date.

en: @type %title has been reverted back to the revision from %revision-date.
it: @type %title è stato riportato alla revisione del %revision-date.

en: Revision from %revision-date of @type %title has been deleted.
it: La revisione del %revision-date di @type %title è stata eliminata.

en: Scheduled date
it: Data pianificata
