Revisioning (7.x-1.0-beta11) - en to hi translation catalogue (42 entries)

en: Title
hi: शीर्षक

en: Body
hi: मुख्य भाग

en: Status
hi: अवस्था

en: Delete
hi: मिटायें

en: Content
hi: सामग्री

en: content
hi: अंतर्वस्तु

en: Type
hi: प्रकार

en: Author
hi: लेखक

en: Cancel
hi: रद्द करें

en: more
hi: और भी

en: Last updated
hi: आखरी अपडेट

en: Tags
hi: उपनाम

en: Yes
hi: हाँ

en: No
hi: नहीं

en: Version
hi: संस्करण

en: view
hi: देखें

en: Edit
hi: संपादित करें

en: Date
hi: तारीख

en: Reset
hi: दोबारा से स्थापित करें|

en: View
hi: देखें

en: Timestamp
hi: टाइमस्टैम्प

en: User ID
hi: उपयोगकर्ता आईङी

en: Node
hi: नोड

en: Page
hi: पृष्ठ

en: Revision ID
hi: संशोधन आईडी

en: Revisions
hi: संशोधन

en: Display options
hi: प्रदर्शन विकल्प

en: State
hi: अवस्था

en: Desc
hi: अवरोही

en: Sort by
hi: क्रमबद्ध द्वारा

en: published
hi: प्रकाशित

en: Revisions for %title
hi: %title के लिए सुधारण |

en: Revision
hi: संशोधन

en: Apply
hi: लागू करें

en: Publish
hi: प्रकाशित करें

en: Unpublish
hi: अप्रकाशित करें

en: @type: deleted %title revision %revision.
hi: @type: मिटाया %title revision %revision.

en: Is one of
hi: में से एक है

en: Items per page
hi: विषय प्रति पृष्ठ

en: - All -
hi: -सभी-

en: Copy of the revision from %date.
hi: %date से संशोधन की कॉपी.

en: Archived
hi: संग्रहीत
