Revisioning (7.x-1.0-beta7) - en to id translation catalogue (44 entries)

en: Title
id: Judul

en: Body
id: Isi

en: Delete
id: Hapus

en: Content
id: Konten

en: content
id: konten

en: Type
id: Jenis

en: Author
id: Penulis

en: Cancel
id: Batal

en: more
id: selengkapnya

en: Last updated
id: Update terakhir

en: Tags
id: Tag

en: Yes
id: Ya

en: No
id: Tidak

en: Version
id: Versi

en: view
id: tampilan

en: Edit
id: Sunting

en: Date
id: Tanggal

en: View
id: Lihat

en: Timestamp
id: Tanda waktu

en: User ID
id: ID Pengguna

en: Page
id: Halaman

en: Revision ID
id: ID revisi

en: Revisions
id: Revisi

en: Display options
id: Opsi tampilan

en: State
id: Status

en: Defaults
id: Bawaan

en: Sort by
id: Sortir dengan

en: Pending
id: Tertunda

en: published
id: diterbitkan

en: Revisions for %title
id: Revisi untuk %title

en: Revision
id: Revisi

en: Apply
id: Terapkan

en: Publish
id: Tampilkan

en: Unpublish
id: Tidak tampilkan

en: @type: deleted %title revision %revision.
id: @type: menghapus %title revisi %revision.

en: Offset
id: Letak

en: Is one of
id: Adalah bagian dari

en: Delete all revisions
id: Hapus semua revisi

en: Items per page
id: Jumlah item per halaman

en: - All -
id: - Semua -

en: Copy of the revision from %date.
id: Salinan revisi dari %date.

en: @type: reverted %title revision %revision.
id: @type: mengembalikan %title ke revisi %revision.

en: Archived
id: Diarsipkan

en: Asc
id: Urutan turun
