Revisioning (7.x-1.1) - en to oc translation catalogue (49 entries)

en: Title
oc: Títol

en: Body
oc: Còs

en: Status
oc: Estatut

en: Delete
oc: Suprimir

en: Content
oc: Contengut

en: content
oc: contengut

en: Type
oc: Tipe

en: Author
oc: Autor

en: Cancel
oc: Anullar

en: more
oc: mai

en: Last updated
oc: Darrièra mesa a jorn

en: Tags
oc: Etiquetas

en: Yes
oc: Òc

en: No
oc: Non

en: view
oc: veire

en: Edit
oc: Modificar

en: Date
oc: Data

en: Reset
oc: Reïnicializar

en: This action cannot be undone.
oc: Aquesta accion es irreversibla.

en: View
oc: Veire

en: Timestamp
oc: Orodatatge

en: User ID
oc: Identificant (ID) utilizaire

en: Node
oc: Nosèl

en: Page
oc: Pagina

en: Revision ID
oc: Identificant (ID) de revision

en: Published
oc: Publicat

en: Delete all
oc: Suprimir tot

en: State
oc: Estat

en: Terms
oc: Tèrmes

en: Defaults
oc: Paramètres per defaut

en: Sort by
oc: Triar per

en: Pending
oc: En espèra

en: published
oc: publicat

en: Revisions for %title
oc: Revisions per « %title »

en: Not published
oc: Pas publicat

en: Apply
oc: Aplicar

en: Publish
oc: Publicar

en: Unpublish
oc: Despublicar

en: @type: deleted %title revision %revision.
oc: @type  : « %title » - version '%revision' suprimida.

en: Offset
oc: Decalatge

en: Nid
oc: Nis

en: Is one of
oc: Fait partida de

en: New revision
oc: Revision novèla

en: Items per page
oc: Elements per pagina

en: - All -
oc: - Tot -

en: Copy of the revision from %date.
oc: Copiar la version del %date.

en: @type: reverted %title revision %revision.
oc: @type  : « %title » remplaçat per la revision %revision.

en: No revision
oc: Pas cap de revision

en: Archived
oc: Archivat
