Revisioning (7.x-1.5) - en to cs translation catalogue (54 entries)

en: Title
cs: Nadpis

en: Save configuration
cs: Uložit nastavení

en: Status
cs: Stav

en: Delete
cs: Smazat

en: Content
cs: Obsah

en: content
cs: obsah

en: Type
cs: Typ

en: Author
cs: Autor

en: Cancel
cs: Zrušit

en: more
cs: více

en: Last updated
cs: Poslední změna

en: Tags
cs: Štítky

en: Yes
cs: Ano

en: No
cs: Ne

en: view
cs: zobrazit

en: Edit
cs: Upravit

en: This action cannot be undone.
cs: Tuto akci nelze vrátit.

en: none
cs: žádné

en: View
cs: Zobrazit

en: User
cs: Uživatel

en: Page
cs: Stránka

en: Revision ID
cs: ID revize

en: Published
cs: Zveřejněno

en: Revisions
cs: Revize

en: Delete all
cs: Smazat vše

en: Display options
cs: Možnosti zobrazení

en: State
cs: Stav

en: Terms
cs: Termíny

en: Desc
cs: Sestupně

en: Defaults
cs: Výchozí hodnoty

en: Sort by
cs: Řadit dle

en: Pending
cs: Čeká na zpracování

en: published
cs: zveřejněno

en: Moderated
cs: Moderováno

en: acting user
cs: aktivní uživatel

en: Revisions for %title
cs: Revize pro %title

en: Revision
cs: Revize

en: Not published
cs: Skryto

en: Apply
cs: Použít

en: Publish
cs: Zveřejnit

en: Unpublish
cs: Skrýt

en: @type: deleted %title revision %revision.
cs: @type: smazána revize %title %revision.

en: Offset
cs: Posun

en: Is one of
cs: Jeden z

en: New revision
cs: Nová revize

en: Items per page
cs: Položek na stránku

en: - All -
cs: - Vše -

en: Compare
cs: Porovnat

en: Copy of the revision from %date.
cs: Kopie revize z %date.

en: @type: reverted %title revision %revision.
cs: @type: vrácena revize %title %revision.

en: No revision
cs: Žádná revize

en: Archived
cs: Archivováno

en: Asc
cs: Vzestupně

en: Revision timestamp
cs: Časové razítko revize
