Revisioning (7.x-1.5) - en to hr translation catalogue (44 entries)

en: Title
hr: Naziv

en: Save configuration
hr: Spremi postavke

en: Delete
hr: Ukloni

en: Content
hr: Sadržaj

en: content
hr: sadržaj

en: Type
hr: Vrsta

en: Author
hr: Autor

en: Cancel
hr: Otkaži

en: more
hr: više

en: Last updated
hr: Posljednje osvježenje

en: Tags
hr: Oznake

en: Yes
hr: Da

en: No
hr: Ne

en: view
hr: prikaz

en: Edit
hr: Uredi

en: Reset
hr: Poništi

en: This action cannot be undone.
hr: Neopoziva radnja.

en: none
hr: ništa

en: View
hr: Pregled

en: User
hr: Korisnik

en: Page
hr: Stranica

en: Revision ID
hr: ID revizije

en: Published
hr: Objavljeno

en: Revisions
hr: Revizije

en: Delete all
hr: Izbriši sve

en: Display options
hr: Opcije prikaza

en: State
hr: Država

en: Desc
hr: Silazno

en: Defaults
hr: Zadane vrijednosti

en: Sort by
hr: Rasporedi po

en: published
hr: objavljeno

en: Moderated
hr: Moderirano

en: Revisions for %title
hr: Revizija za %title

en: Revision
hr: Revizija

en: Not published
hr: Nije objavljeno

en: Apply
hr: Primjeni

en: Publish
hr: Objavi

en: Unpublish
hr: Prekini objavu

en: @type: deleted %title revision %revision.
hr: @type: uklonjena %title revizija %revision.

en: New revision
hr: Nova revizija

en: Copy of the revision from %date.
hr: Kopija revizije od %date.

en: @type: reverted %title revision %revision.
hr: @type: vraćen %title revizija %revision.

en: No revision
hr: Nema revizije

en: Asc
hr: Uzlazno
