Revisioning (7.x-1.6) - en to da translation catalogue (63 entries)

en: Title
da: Titel

en: Save configuration
da: Gem indstillinger

en: Delete
da: Slet

en: Content
da: Indhold

en: content
da: indhold

en: Author
da: Forfatter

en: Cancel
da: Annullér

en: more
da: mere

en: Last updated
da: Senest opdateret

en: Yes
da: Ja

en: No
da: Nej

en: view
da: vis

en: Edit
da: Redigér

en: Reset
da: Gendan

en: This action cannot be undone.
da: Denne handling kan ikke fortrydes.

en: none
da: ingen

en: View
da: Vis

en: User
da: Bruger

en: Page
da: Side

en: Revision ID
da: Versions-ID

en: Published
da: Udgivet

en: Revisions
da: Versioner

en: Delete all
da: Slet alle

en: Display options
da: Indstillinger for visning

en: State
da: Status

en: Terms
da: Ord

en: Desc
da: Faldende

en: Latest
da: Seneste

en: Defaults
da: Standarder

en: Sort by
da: Sortér efter

en: Updated date
da: Opdateringsdato

en: Pending
da: Afventer

en: ‹ previous
da: ‹ forrige

en: next ›
da: næste ›

en: published
da: udgivet

en: Moderated
da: Godkendt

en: author
da: forfatter

en: acting user
da: handlende bruger

en: Revisions for %title
da: Versioner af %title

en: Revision
da: Version

en: Not published
da: Ikke udgivet

en: Apply
da: Udfør

en: Publish
da: Udgiv

en: Unpublish
da: Træk tilbage

en: User ID.
da: Bruger ID.

en: @type: deleted %title revision %revision.
da: @type: %title version %revision slettet.

en: « first
da: « første

en: last »
da: sidste »

en: Offset
da: Forskydning

en: Is one of
da: Er en af

en: New revision
da: Ny version

en: Items per page
da: Antal elementer

en: - All -
da: - Alle -

en: Compare
da: Sammenlign

en: Copy of the revision from %date.
da: Kopi af versionen fra %date.

en: @type: reverted %title revision %revision.
da: @type: %title version %revision gendannet.

en: No revision
da: Ingen version

en: Archived
da: Arkiveret

en: View latest
da: Vis seneste

en: Asc
da: Stigende

en: Content revision
da: Indholdsversion

en: Scheduled by
da: Planlagt af

en: Revision timestamp
da: Version timestamp
