Revisioning (7.x-1.7) - en to fi translation catalogue (77 entries)

en: Title
fi: Otsikko

en: Save configuration
fi: Tallenna asetukset

en: Status
fi: Tila

en: Delete
fi: Poista

en: Content
fi: Sisältö

en: content
fi: sisältö

en: Type
fi: Tyyppi

en: Author
fi: Tekijä

en: Cancel
fi: Peruuta

en: more
fi: lisää

en: Last updated
fi: Viimeksi päivitetty

en: Tags
fi: Tagit

en: Yes
fi: Kyllä

en: No
fi: Ei

en: view
fi: näkymä

en: Edit
fi: Muokkaa

en: Reset
fi: Palauta

en: This action cannot be undone.
fi: Tätä toimintoa ei voi perua.

en: none
fi: ei yhtään

en: View
fi: Näytä

en: User
fi: Käyttäjä

en: Page
fi: Sivu

en: Revision ID
fi: Version ID

en: Published
fi: Julkaistu

en: Revisions
fi: Versiot

en: Delete all
fi: Poista kaikki

en: Display options
fi: Näyttöasetukset

en: State
fi: Tila

en: Terms
fi: Termit

en: Latest
fi: Viimeisin

en: Defaults
fi: Oletusasetukset

en: Sort by
fi: Lajittele

en: Updated date
fi: Päivitetty

en: Pending
fi: Odottaa

en: ‹ previous
fi: ‹ edellinen

en: next ›
fi: seuraava ›

en: published
fi: julkaistu

en: Moderated
fi: Moderoitu

en: author
fi: kirjoittaja

en: Revisions for %title
fi: Kirjoituksen %title versiot

en: Revision
fi: Versio

en: Not published
fi: Ei julkaistu

en: Apply
fi: Käytä

en: Publish
fi: Julkaise

en: Unpublish
fi: Palauta luonnokseksi

en: @type: deleted %title revision %revision.
fi: @type: poistettiin %title versio %revision.

en: « first
fi: « ensimmäinen

en: last »
fi: viimeinen »

en: archived
fi: arkistoitu

en: Is one of
fi: On yksi

en: revisioning
fi: versiointi

en: Revision has been published.
fi: Versio on julkaistu.

en: current revision (published)
fi: nykyinen versio (julkaistu)

en: New revision
fi: Uusi versio

en: Items per page
fi: Merkintöjä sivua kohti

en: - All -
fi: - Kaikki -

en: Compare
fi: Vertaile

en: Copy of the revision from %date.
fi: Kopio versiosta päivämäärältä %date.

en: @type: reverted %title revision %revision.
fi: @type: palautettiin käyttöön %title versio %revision.

en: View current
fi: Näytä nykyinen

en: Edit current
fi: Muokkaa nykyistä

en: Saved !date by !username
fi: Tallennettu !date by !username

en: New revision in draft, pending moderation (requires "Create new revision")
fi: Uudet versiot luonnoksina odottamaan tarkistamista (vaatii valinnan ”Luo uusi versio”)

en: Auto-publishing this revision.
fi: Versio julkaistiin automaattisesti.

en: No revision
fi: Ei versiota

en: Current, published
fi: Nykyinen, julkaistu

en: Archived
fi: Arkistoitu

en: editing the current revision
fi: muokataan nykyistä versiota

en: Master
fi: Isäntä

en: Content revision
fi: Sisällön versio

en: Modify current revision, no moderation
fi: Muokkaa nykyistä versiota, ei tarkistusta

en: Create new revision, no moderation
fi: Luo uusi versio, ei tarkistusta

en: Create new revision and moderate
fi: Luo uusi versio ja moderoi

en: Revision creation and moderation options
fi: Versioiden luonti ja tarkistusasetukset

en: Moderation means that the new revision is not publicly visible until approved by someone with the appropriate permissions.
fi: Tarkistusta käytettäessä uusi versio ei näy julkisesti ennen kuin tarkistusoikeudellinen käyttäjä hyväksyy sen.

en: Delete (all revisions)
fi: Poista (kaikki versiot)

en: Revision timestamp
fi: Version aikaleima
