Revisioning (7.x-1.9) - en to ar translation catalogue (55 entries)

en: Title
ar: العنوان

en: Save configuration
ar: حفظ الإعدادات

en: Status
ar: الحالة

en: Delete
ar: حذف

en: Content
ar: المحتوى

en: content
ar: المحتوى

en: Type
ar: النوع

en: Author
ar: المؤلف

en: Cancel
ar: إلغاء

en: more
ar: المزيد

en: Last updated
ar: آخر تحديث

en: Tags
ar: وسوم

en: Yes
ar: نعم

en: No
ar: لا

en: view
ar: عرض

en: Edit
ar: تحرير

en: Reset
ar: إعادة الضبط

en: This action cannot be undone.
ar: لا يمكن التراجع عن هذة العملية.

en: none
ar: لا شيء

en: View
ar: عرض

en: User
ar: المستخدم

en: Page
ar: الصفحة

en: Revision ID
ar: معرف المراجعة

en: Published
ar: منشور

en: Revisions
ar: المراجعات

en: Delete all
ar: حذف الكل

en: Display options
ar: خيارات العرض

en: State
ar: الحالة

en: Terms
ar: المصطلحات

en: Desc
ar: تنازلي

en: Defaults
ar: الوضعيات الافتراضية

en: Sort by
ar: الترتيب حسب

en: Updated date
ar: تاريخ التحديث

en: Pending
ar: معلّق

en: ‹ previous
ar: ‹ السابقة

en: next ›
ar: التالية ›

en: published
ar: منشور

en: author
ar: مؤلف

en: Revisions for %title
ar: مراجعات %title

en: Revision
ar: مراجعة

en: Not published
ar: لم ينشر

en: Apply
ar: تطبيق

en: Publish
ar: انشر

en: Unpublish
ar: لا تنشر

en: @type: deleted %title revision %revision.
ar: @type: تم حذف المراجعة %revision من %title.

en: « first
ar: « الأولى

en: last »
ar: الأخيرة »

en: Offset
ar: الإزاحة

en: New revision
ar: مراجعة جديدة

en: - All -
ar: - الكل -

en: Copy of the revision from %date.
ar: نسخة من مراجعة %date.

en: @type: reverted %title revision %revision.
ar: @type: تم إعادة %title إلى وضعه في النسخة %revision.

en: No revision
ar: لا توجد أي مراجعة

en: Asc
ar: تصاعدي

en: Master
ar: الرئيسي
