Revisioning (7.x-1.9) - en to ja translation catalogue (67 entries)

en: Title
ja: タイトル

en: Save configuration
ja: 構成を保存

en: Status
ja: 状態

en: Delete
ja: 削除

en: Content
ja: コンテンツ

en: content
ja: コンテンツ

en: Type
ja: タイプ

en: Author
ja: 投稿者

en: Cancel
ja: キャンセル

en: more
ja: 続き

en: Last updated
ja: 最終更新

en: Tags
ja: タグ

en: Yes
ja: はい

en: No
ja: いいえ

en: view
ja: ビュー

en: Edit
ja: 編集

en: Reset
ja: リセット

en: This action cannot be undone.
ja: この処理は取り消しできません。

en: none
ja: なし

en: View
ja: ビュー

en: User
ja: ユーザー

en: Page
ja: ページ

en: Revision ID
ja: リビジョンID

en: Published
ja: 掲載

en: Revisions
ja: リビジョン

en: Delete all
ja: すべてを削除

en: Display options
ja: ディスプレイオプション

en: State
ja: 状態

en: Terms
ja: ターム

en: Desc
ja: 降順

en: Latest
ja: 最終

en: Defaults
ja: デフォルト

en: Sort by
ja: 並び替え基準

en: Updated date
ja: 更新日時

en: Pending
ja: 処理待ち

en: ‹ previous
ja: ‹ 前へ

en: next ›
ja: 次へ ›

en: published
ja: 掲載

en: Moderated
ja: モデレート

en: author
ja: 投稿者

en: acting user
ja: 活動中のユーザー

en: Revisions for %title
ja: %title のリビジョン

en: Revision
ja: リビジョン

en: Not published
ja: 非掲載

en: Apply
ja: 適用

en: Publish
ja: 掲載

en: Unpublish
ja: 非掲載にする

en: User ID.
ja: ユーザーID

en: @type: deleted %title revision %revision.
ja: @type: %titleのリビジョン%revisionが削除されました。

en: « first
ja: « 最初へ

en: last »
ja: 最後 »

en: Offset
ja: オフセット

en: Nid
ja: ノードID

en: Is one of
ja: のいずれか

en: Node ID.
ja: ノードID。

en: New revision
ja: 新規リビジョン

en: Items per page
ja: ページ毎の件数

en: - All -
ja: - 全て -

en: Compare
ja: 比較

en: Copy of the revision from %date.
ja: %dateのリビジョンのコピーです。

en: @type: reverted %title revision %revision.
ja: @type: %titleがリビジョン%revisionに戻されました。

en: No revision
ja: リビジョンなし

en: Archived
ja: アーカイブ

en: Revision state
ja: リビジョンの状態

en: Asc
ja: 昇順

en: Master
ja: マスター

en: Revision timestamp
ja: リビジョンのタイムスタンプ
