Revisioning (7.x-1.9) - en to fa translation catalogue (53 entries)

en: Title
fa: عنوان

en: Save configuration
fa: ذخیره پیکربندی

en: Status
fa: وضعیت

en: Delete
fa: حذف

en: Content
fa: محتوا

en: Type
fa: نوع

en: Author
fa: نویسنده

en: Cancel
fa: لغو

en: more
fa: بیشتر

en: Last updated
fa: آخرین به‌روزرسانی

en: Tags
fa: برچسب‌ها

en: Yes
fa: بله

en: No
fa: خیر

en: view
fa: مشاهده

en: Edit
fa: تدوین

en: Reset
fa: اعاده

en: This action cannot be undone.
fa: این عمل برگشت‌پذیر نیست.

en: none
fa: هیچ

en: View
fa: مشاهده

en: User
fa: کاربر

en: Page
fa: صفحه

en: Revision ID
fa: هویت تنقیح

en: Published
fa: منتشر شده

en: Revisions
fa: تنقیح‌ها

en: Display options
fa: گزینه‌های نمایش

en: State
fa: وضعیت

en: Desc
fa: نزولی

en: Defaults
fa: پیش‌فرض‌ها

en: Sort by
fa: مرتب کن بر اساس

en: Updated date
fa: تاریخ به روزرسانی

en: ‹ previous
fa: ‹ قبلی

en: next ›
fa: بعدی ›

en: published
fa: منتشرشده

en: author
fa: نویسنده

en: Revisions for %title
fa: تنقیح‌های %title

en: Revision
fa: تنقیح

en: Not published
fa: منتشر نشده

en: Apply
fa: تایید

en: Publish
fa: انتشار

en: Unpublish
fa: لغونشر

en: @type: deleted %title revision %revision.
fa: @type: %title تنقیح %revision حذف شد.

en: « first
fa: « ابتدا

en: last »
fa: انتها »

en: Offset
fa: جابجایی

en: Is one of
fa: یکی از

en: New revision
fa: تنقیح جدید

en: Items per page
fa: عنصر‌ها در هر صفحه

en: - All -
fa: - همه -

en: Copy of the revision from %date.
fa: رونوشت تنقیح از %revision-date

en: @type: reverted %title revision %revision.
fa: @type: %title تدوین %revision برگردانده شد.

en: No revision
fa: بدون تنقیح

en: Asc
fa: صعودی

en: Master
fa: مدیر
