Node revision reference (7.x-1.0) - en to da translation catalogue (15 entries)

en: Teaser
da: Smagsprøve

en: Fields
da: Felter

en: Contains
da: Indeholder

en: Size of textfield
da: Størrelse på tekstfelt

en: Full node
da: Hele indholdselementet

en: Content types that can be referenced
da: Indholdstyper der kan refereres til

en: Title (link)
da: Titel (link)

en: Title (no link)
da: Titel (intet link)

en: Autocomplete text field
da: Tekstfelt med autofuldførelse

en: Autocomplete matching
da: Autocomplete matchning

en: Starts with
da: Starter med

en: %name: this post can't be referenced.
da: %name: der kan ikke refereres til dette indlæg.

en: Select the method used to collect autocomplete suggestions. Note that <em>Contains</em> can cause performance issues on sites with thousands of nodes.
da: Vælg metoden som bruges til at indsamle autocomplete-forslag. Bemærk at <em>Indeholder</em> kan give performance-problemer på sites med tusinder af indholdselementer.

en: %name: title mismatch. Please check your selection.
da: %name: misforhold i titel. Kontroller venligst dit valg.

en: %name: invalid input.
da: %name: ugyldigt input.
