Node revision reference (7.x-1.0) - en to sv translation catalogue (16 entries)

en: Teaser
sv: Ingress

en: Fields
sv: Fält

en: Contains
sv: Innehåller

en: Size of textfield
sv: Storlek på textfält

en: Full node
sv: Fullständig nod

en: Content types that can be referenced
sv: Innehållstyper som kan refereras

en: Title (link)
sv: Titel (länk)

en: Title (no link)
sv: Titel (ingen länk)

en: Autocomplete text field
sv: Automatiskt kompletterande textfält

en: Autocomplete matching
sv: Automatiskt kompletterande som överensstämmer

en: Starts with
sv: Börjar med

en: %name: this post can't be referenced.
sv: %name: denna post kan inte hänvisas.

en: Select the method used to collect autocomplete suggestions. Note that <em>Contains</em> can cause performance issues on sites with thousands of nodes.
sv: Välj metod att använda för att samla in automatiskt kompletterande förslag. Observera att <em>Innehåller</em> kan orsaka prestandaproblem med webbplatser som har tusentals noder.

en: %name: title mismatch. Please check your selection.
sv: %name: titel stämmer inte. Var vänlig kontrollera ditt urval.

en: %name: invalid input.
sv: %name: ogiltig inmatning.

en: Display the list of referenceable nodes as a textfield with autocomplete behaviour.
sv: Visa listan på hänvisningsbara noder som ett textfält med automatiskt kompletterande beteende.
