Captcha Riddler (7.x-1.1) - en to uk translation catalogue (10 entries)

en: Delete
uk: Видалити

en: Weight
uk: Вага

en: Question
uk: Питання

en: Answer
uk: Відповідь

en: Requires anonymous users to answer a simple question to be answered forms are processed. A primitive but effective way to counter spam.
uk: Змушує анонімних користувачів відповідати на просте запитання перед відправленням форми. Примітивний, але ефективний спосіб боротися із мотлохом.

en: A question that you require anonymous users to answer
uk: Питання, на яке повинні відповісти анонімні користувачі

en: Weight of the Riddler form element
uk: Вага елемента Riddler у формі

en: Allows site administrators to add a simple question to form validation
uk: Дозволяє адміністраторам сайту додати просте питання до форми перевірки

en: Save settings
uk: Зберегти налаштування

en: Spam control
uk: Контроль спаму
