Captcha Riddler (7.x-1.2) - en to ru translation catalogue (13 entries)

en: Delete
ru: Удалить

en: Weight
ru: Вес

en: Add another
ru: Добавить еще

en: Question
ru: Вопрос

en: Answer
ru: Ответ

en: Requires anonymous users to answer a simple question to be answered forms are processed. A primitive but effective way to counter spam.
ru: Требует от гостей ответа на простой вопрос, чтобы форма была обработана. Примитивный, но эффективный способ борьбы со спамом.

en: Allows you to force a question to a number of forms to counter f.e. spammers.
ru: Позволяет вам требовать ответ на вопрос на некоторых формах, чтобы противостоять спамерам.

en: A question that you require anonymous users to answer
ru: Вопрос, на который должны ответить анонимные пользователи

en: Weight of the Riddler form element
ru: Вес элемента Riddler в форме

en: administer riddler
ru: управлять модулем riddler

en: Allows site administrators to add a simple question to form validation
ru: Позволяет администраторам сайта добавлять простой вопрос для проверки форм

en: Save settings
ru: Сохранить настройки

en: Spam control
ru: Защита от спама
