Rijkshuisstijl (Dutch Government Branding) (7.x-1.0-beta1) - en to nl translation catalogue (47 entries)

en: Previous
nl: Vorige

en: Next
nl: Volgende

en: Forgot password?
nl: Wachtwoord vergeten?

en: Content
nl: Inhoud

en: Login
nl: Inloggen

en: search
nl: zoeken

en: Footer
nl: Voet

en: Your search yielded no results
nl: De zoekopdracht heeft geen resultaten opgeleverd

en: Content top
nl: Bovenkant inhoud

en: You are here
nl: U bent hier

en: Skip to content
nl: Doorgaan naar inhoud

en: Content bottom
nl: Onderkant inhoud

en: Skip to search
nl: Doorgaan naar zoeken

en: Error message
nl: Foutmelding

en: Warning message
nl: Waarschuwingsbericht

en: Sidebar First
nl: Eerste zijbalk

en: Status message
nl: Statusbericht

en: Highlighted
nl: Geaccentueerd

en: Sidebar Second
nl: Tweede zijbalk

en: Forgot password
nl: Wachtwoord vergeten

en: Back to login
nl: Terug naar inloggen

en: External site: @title
nl: Externe website: @title

en: External site
nl: Externe website

en: <p><strong>@total results for ‘<em>@keys</em>’…</strong>
nl: <p><strong>@total resultaten voor ‘<em>@keys</em>’…</strong>

en: Dutch Government Style Settings
nl: Rijksoverheidsstijlinstellingen

en: Internet Settings
nl: Internetinstellingen

en: The choice of <em>system</em> influenced the layout, the available colors and other theme settings.
nl: De keuze van het <em>systeem</em> is van invloed op de lay-out, de beschikbare kleuren en andere thema-instellingen.

en: Use Site title and Site Slogan as Title Bar
nl: De titel en slogan van de website als titelbalk gebruiken

en: When enabled, the site title and slogan will replace the content in Title Bar.
nl: Wanneer ingeschakeld, zullen titel en slogan van de website de inhoud in de titelbalk vervangen.

en: Title Bar
nl: Titelbalk

en: Contents of the title bar that appears above the menu bar.
nl: Inhoud van de titelbalk die verschijnt boven de menubalk.

en: Pay-off
nl: Resultaat

en: Possible pay-off
nl: Mogelijk resultaat

en: Color swatches
nl: Kleurstalen

en: System Logo
nl: Systeemlogo

en: Width and column behaviour
nl: Breedte- en kolomgedrag

en: Rijkshuisstijl (Dutch Government Branding)
nl: Rijkshuisstijl (huisstijl rijksoverheid)

en: Base Theme according to Dutch Government Starters Kit
nl: Basisthema volgens de Starter Kit Rijksoverheid

en: Nav Bar
nl: Navigatiebalk

en: Page Top (in html.tpl)
nl: Bovenzijde pagina (in html.tpl)

en: Page Bottom (in html.tpl)
nl: Onderzijde pagina (in html.tpl)

en: Required fields are marked with a !required
nl: Verplichte velden zijn gemarkeerd met een !required

en: Go back to !login
nl: Teruggaan naar !login

en: Skip to service menu
nl: Ga naar het servicemenu

en: Central Government
nl: Rijksoverheid

en: Logo of @site_name
nl: Logo van @site_name

en: Go to the homepage
nl: Ga naar de voorpagina
