Rijkshuisstijl (Dutch Government Branding) (7.x-1.0-beta1) - en to it translation catalogue (16 entries)

en: Previous
it: Precedente

en: Next
it: Successivo

en: Forgot password?
it: Password dimenticata?

en: Content
it: Contenuto

en: Login
it: Accedi

en: Help
it: Aiuto

en: search
it: ricerca

en: Footer
it: Piè di pagina

en: Your search yielded no results
it: La ricerca non ha prodotto risultati

en: Content top
it: Parte superiore del contenuto

en: You are here
it: Tu sei qui

en: Content bottom
it: Parte inferiore del contenuto

en: Error message
it: Messaggio di errore

en: Warning message
it: Messaggio di avvertimento

en: Status message
it: Messaggio di stato

en: Highlighted
it: Evidenziato
