Rijkshuisstijl (Dutch Government Branding) (7.x-3.0-beta3) - en to nl translation catalogue (38 entries)

en: Content
nl: Inhoud

en: Home page
nl: Voorpagina

en: None
nl: Geen

en: Name
nl: Naam

en: Header
nl: Kop

en: Footer
nl: Voet

en: Red
nl: Rood

en: or
nl: of

en: Purple
nl: Paars

en: You are here
nl: U bent hier

en: Pink
nl: Roze

en: Green
nl: Groen

en: Orange
nl: Oranje

en: Yellow
nl: Geel

en: First sidebar
nl: Eerste zijbalk

en: Second sidebar
nl: Tweede zijbalk

en: Ruby
nl: Robijnrood

en: Go to
nl: Ga naar

en: Brown
nl: Bruin

en: Light blue
nl: Lichtblauw

en: Highlighted
nl: Geaccentueerd

en: Site logo
nl: Sitelogo

en: Dark green
nl: Donkergroen

en: Footer menu
nl: Footer-menu

en: Pay-off
nl: Resultaat

en: Rijkshuisstijl (Dutch Government Branding)
nl: Rijkshuisstijl (huisstijl rijksoverheid)

en: Main color
nl: Hoofdkleur

en: Government logo
nl: Overheidslogo

en: Primary sender
nl: Primaire afzender

en: Secondary sender
nl: Secundaire afzender

en: Blue (rijksoverheid.nl)
nl: Blauw (rijksoverheid.nl)

en: Dark brown
nl: Donker bruin

en: Moss green
nl: Mosgroen

en: Azure
nl: Hemels blauw

en: Dark yellow
nl: Donkergeel

en: Mint green
nl: Mintgroen

en: Go to the content
nl: Naar de inhoud

en: Go to the main menu
nl: Naar het hoofdmenu gaan
