Ritzau (7.x-1.0-alpha7) - en to ja translation catalogue (18 entries)

en: Body
ja: 本文

en: Status
ja: 状態

en: Author
ja: 投稿者

en: Log
ja: ログ

en: None
ja: なし

en: Category
ja: カテゴリー

en: Genre
ja: ジャンル

en: Content type
ja: コンテンツタイプ

en: All
ja: すべて

en: Published
ja: 掲載

en: Log message
ja: ログメッセージ

en: City
ja: 市区町村

en: Source
ja: ソース

en: Caption
ja: キャプション

en: Reference
ja: 参照

en: Release date
ja: 発売日

en: Sent date
ja: 送信日

en: Select the author of the nodes to be created - leave empty to assign "anonymous".
ja: 作成されるノードの著者を選択してください - 空欄なら"匿名ユーザー"に割り当てます。
