Rokka (7.x-1.1-rc2) - en to it translation catalogue (10 entries)

en: Submit
it: Invia

en: None
it: Nessuno

en: Settings
it: Impostazioni

en: edit
it: modifica

en: Line
it: Riga

en: Background color
it: Colore dello sfondo

en: width @width
it: larghezza @width

en: height @height
it: altezza @height

en: !name must be a positive integer.
it: !name deve essere un intero positivo.

en: An error occurred while processing @operation with arguments : @args
it: Si è verificato un errore durante l'esecuzione di @operation con argomenti: @args
