Role activity (7.x-3.0-alpha1) - en to it translation catalogue (8 entries)

en: Type
it: Tipo

en: Action
it: Azione

en: Message
it: Messaggio

en: Path
it: Percorso

en: User
it: Utente

en: User login
it: Accesso utente

en: Last
it: Ultimo

en: Activity
it: Attività
