Role activity (7.x-3.0-alpha1) - en to jv translation catalogue (7 entries)

en: Type
jv: Tipe

en: Action
jv: Aksi

en: Message
jv: Pesen

en: Link
jv: Tautan

en: User
jv: Panganggo

en: User login
jv: Login panganggo

en: Referrer
jv: Dirujuk nang
