Role activity (7.x-3.0-alpha2) - en to id translation catalogue (11 entries)

en: Type
id: Jenis

en: Action
id: Tindakan

en: Message
id: Pesan

en: Link
id: Tautan

en: Path
id: Jalur

en: Timestamp
id: Tanda waktu

en: User
id: Pengguna

en: User login
id: Login pengguna

en: Referrer
id: Dirujuk oleh

en: Last
id: Terakhir

en: Activity
id: Aktifitas
