Role activity (7.x-3.0-alpha1) - en to pt translation catalogue (12 entries)

en: Type
pt: Tipo

en: Action
pt: Ação

en: Message
pt: Mensagem

en: Link
pt: Ligação

en: Timestamp
pt: Registo data/hora

en: User
pt: Utilizador

en: User login
pt: Iniciar sessão de utilizador

en: Referrer
pt: Referência

en: Last
pt: Último

en: Activity
pt: Atividade

en: Recent activity
pt: Atividade recente

en: IP/Host
pt: IP/Servidor
