Role Delay (7.x-1.1) - en to it translation catalogue (14 entries)

en: Status
it: Stato

en: Operations
it: Operazioni

en: Username
it: Nome utente

en: Weight
it: Peso

en: Name
it: Nome

en: Roles
it: Ruoli

en: Last access
it: Ultimo accesso

en: locked
it: bloccato

en: Member for
it: Iscritto da

en: No users available.
it: Nessun utente disponibile.

en: Delete role
it: Elimina ruolo

en: edit permissions
it: modifica permessi

en: edit role
it: modifica ruolo

en: @name <em>(locked)</em>
it: @name <em>(bloccato)</em>
