Role Delegation (7.x-1.0-beta1) - en to pl translation catalogue (9 entries)

en: Save
pl: Zachowaj

en: Roles
pl: Rangi

en: Add a role to the selected users
pl: Nadaj rangę wybranym użytkownikom

en: Remove a role from the selected users
pl: Odbierz rangę wybranym użytkownikom

en: security
pl: bezpieczeństwo

en: Role
pl: Ranga

en: Operation
pl: Czynność

en: Detected malicious attempt to alter protected user fields.
pl: Wykryto próbę nieuprawnionej modyfikacji chronionych pól użytkownika.

en: Warning: Give to trusted roles only; this permission has security implications.
pl: Uwaga: tylko dla zaufanych rang; to uprawnienie dotyczy bezpieczeństwa.
