Role Delegation (7.x-1.0) - en to da translation catalogue (14 entries)

en: Save
da: Gem

en: Roles
da: Roller

en: Add a role to the selected users
da: Tilføj en rolle til de valgte brugere

en: Remove a role from the selected users
da: Fjern en rolle fra de valgte brugere

en: security
da: sikkerhed

en: Role
da: Rolle

en: Operation
da: Handling

en: Detected malicious attempt to alter protected user fields.
da: Opdaget forsøg på at ændre beskyttede felter.

en: Save role
da: Gem rolle

en: The roles have been updated.
da: Rollerne er blevet opdateret.

en: Add role: !role
da: Tilføj rolle: !role

en: Remove role: !role
da: Fjern rolle: !role

en: Add this role
da: Tilføj denne rolle

en: Remove this role
da: Fjern denne rolle
