Role Delegation (7.x-1.2) - en to ru translation catalogue (12 entries)

en: Save
ru: Сохранить

en: Roles
ru: Роли

en: Add a role to the selected users
ru: Назначить роль выбранным пользователям

en: Remove a role from the selected users
ru: Удалить роль у выбранных пользователей

en: security
ru: безопасность

en: Role
ru: Роль

en: Operation
ru: Действие

en: Detected malicious attempt to alter protected user fields.
ru: Обнаружена попытка изменить защищенные поля учётной записи.

en: Save role
ru: Сохранить роль

en: Allows site administrators to grant some roles the authority to assign selected roles to users.
ru: Позволяет администраторам сайта предоставлять некоторым ролям права назначать определенные роли другим пользователям.

en: Do not change
ru: Не изменять

en: Change roles assigned to user.
ru: Измените роли присвоенные пользователю
