Role Delegation (7.x-1.3) - en to id translation catalogue (9 entries)

en: Save
id: Simpan

en: Roles
id: Peran

en: Add a role to the selected users
id: Tambahkan peran pada pengguna terpilih

en: Remove a role from the selected users
id: Hapus peran dari pengguna terpilih

en: security
id: keamanan

en: Role
id: Peran

en: Operation
id: Operasi

en: Detected malicious attempt to alter protected user fields.
id: Terdeteksi usaha jahat untuk mengubah bagian anggota yang terlindungi.

en: Save role
id: Simpan pemeran
