Role Export (7.x-1.0) - en to nl translation catalogue (8 entries)

en: Operations
nl: Bewerkingen

en: Weight
nl: Gewicht

en: Name
nl: Naam

en: Machine name
nl: Systeemnaam

en: edit permissions
nl: toegangsrechten bewerken

en: edit role
nl: rol bewerken

en: @name <em>(locked)</em>
nl: @name <em>(vergrendeld)</em>

en: Machine-readable name field is required.
nl: Systeemnaamveld is verplicht.
