Role Export (7.x-1.0) - en to pt translation catalogue (8 entries)

en: Operations
pt: Operações

en: Weight
pt: Peso

en: Name
pt: Nome

en: Machine name
pt: Nome de máquina

en: edit permissions
pt: editar permissões

en: edit role
pt: editar papel

en: @name <em>(locked)</em>
pt: @name <em>(bloqueado)</em>

en: Machine-readable name field is required.
pt: O nome de máquina é obrigatório.
