Role Export (7.x-1.0) - en to uk translation catalogue (8 entries)

en: Operations
uk: Операції

en: Weight
uk: Вага

en: Name
uk: Назва (ім'я)

en: Machine name
uk: Машинна назва

en: edit permissions
uk: редагувати повноваження

en: edit role
uk: редагувати роль

en: @name <em>(locked)</em>
uk: @name <em>(заблоковано)</em>

en: Machine-readable name field is required.
uk: Поле "Машинна назва" є обов'язковим.
