Role help (7.x-1.0-alpha1) - en to hi translation catalogue (10 entries)

en: Save configuration
hi: नये संरुप को संरक्षित करें।

en: Operations
hi: कार्यवाही

en: Help text
hi: मदद के लिए जानकारी

en: Name
hi: नाम

en: Summary
hi: सारांश

en: locked
hi: तालाबंद

en: Anonymous user
hi: अज्ञात उपयोक्ता

en: Authenticated user
hi: प्रमाणीकृत उपयोगकर्ता

en: edit permissions
hi: अनुमति बदलें

en: edit role
hi: दायित्व बदलें
