Role help (7.x-1.0-alpha2) - en to eu translation catalogue (13 entries)

en: Save configuration
eu: Gorde konfigurazioa

en: Operations
eu: Eragiketak

en: Weight
eu: Pisua

en: Help text
eu: Laguntza testua

en: Name
eu: Izena

en: Summary
eu: Laburpena

en: Anonymous user
eu: Erabiltzaile anonimoa

en: Save role
eu: Gorde zeregina

en: Authenticated user
eu: Egiaztatutako erabiltzailea

en: Add role
eu: Gehitu zeregina

en: edit permissions
eu: baimenak editatu

en: edit role
eu: zeregina editatu

en: @name <em>(locked)</em>
eu: @name <em>(blokeatuta)</em>
