Role help (7.x-1.0-alpha2) - en to uk translation catalogue (13 entries)

en: Save configuration
uk: Зберегти конфігурацію

en: Operations
uk: Операції

en: Weight
uk: Вага

en: Help text
uk: Текст довідки

en: Name
uk: Назва (ім'я)

en: Summary
uk: Резюме

en: Anonymous user
uk: Анонімний користувач

en: Save role
uk: Зберегти роль

en: Authenticated user
uk: Авторизований користувач

en: Add role
uk: Додати роль

en: edit permissions
uk: редагувати повноваження

en: edit role
uk: редагувати роль

en: @name <em>(locked)</em>
uk: @name <em>(заблоковано)</em>
