Role help (7.x-1.0-alpha2) - en to id translation catalogue (13 entries)

en: Save configuration
id: Simpan konfigurasi

en: Operations
id: Operasi

en: Weight
id: Bobot

en: Help text
id: Teks bantuan

en: Name
id: Nama

en: Summary
id: Ringkasan

en: Anonymous user
id: Pengguna anonim

en: Save role
id: Simpan pemeran

en: Authenticated user
id: Pengguna yang telah diotentifikasi

en: Add role
id: Tambah pemeran

en: edit permissions
id: edit kewenangan

en: edit role
id: edit pemeran

en: @name <em>(locked)</em>
id: @name <em>(dikunci)</em>
