Role help (7.x-1.0-alpha1) - en to it translation catalogue (12 entries)

en: Save configuration
it: Salva configurazione

en: Operations
it: Operazioni

en: Help text
it: Testo di aiuto

en: Name
it: Nome

en: Summary
it: Sommario

en: locked
it: bloccato

en: Anonymous user
it: Utente anonimo

en: Save role
it: Salva ruolo

en: Authenticated user
it: Utente autenticato

en: Add role
it: Aggiungi ruolo

en: edit permissions
it: modifica permessi

en: edit role
it: modifica ruolo
