RoleAssign (7.x-1.0-rc2) - en to nl translation catalogue (10 entries)

en: Roles
nl: Rollen

en: Allows site administrators to further delegate the task of managing user's roles.
nl: Staat site administrators toe om het toewijzen van rollen te delegeren aan andere gebruikers.

en: Select roles that should be available for assignment.
nl: Selecteer rollen die kunnen worden toegewezen.

en: create roles
nl: rollen aanmaken

en: Assignable roles
nl: Toewijsbare rollen

en: Detected malicious attempt to alter user's roles.
nl: Er is een kwaadwillige poging gedaan een rol te bewerken.

en: Add a role to the selected users
nl: Een rol aan de geselecteerde gebruikers toewijzen

en: Remove a role from the selected users
nl: Een rol bij de geselecteerde gebruikers verwijderen

en: help page
nl: helppagina

en: security
nl: veiligheid
