RoleAssign (7.x-1.0) - en to it translation catalogue (6 entries)

en: Roles
it: Ruoli

en: Assignable roles
it: Ruli assegnabili

en: Add a role to the selected users
it: Aggiungi un ruolo per gli utenti selezionati

en: Remove a role from the selected users
it: Rimuovi il ruolo assegnato agli utenti selezionati

en: security
it: sicurezza

en: The user receives the combined permissions of all roles selected here and the following roles: %roles.
it: L'utente riceve la combinazione dei permssi di tutti i ruoli selezionati qui e dei seguenti ruoli: %roles.
