Room Reservations (7.x-1.0) - en to ar translation catalogue (33 entries)

en: Save configuration
ar: حفظ الإعدادات

en: Reset to defaults
ar: استرجاع الإعدادات الافتراضية

en: Delete
ar: حذف

en: Closed
ar: مغلق

en: Cancel
ar: إلغاء

en: Description
ar: الوصف

en: Block title
ar: عنوان الصندوق

en: Date
ar: التاريخ

en: The configuration options have been saved.
ar: تم حفظ خيارات الضبط.

en: Category
ar: التصنيف

en: Settings
ar: الإعدادات

en: Name
ar: الاسم

en: Sunday
ar: الأحد

en: Monday
ar: الاثنين

en: Tuesday
ar: الثلاثاء

en: Wednesday
ar: الأربعاء

en: Thursday
ar: الخميس

en: Friday
ar: الجمعة

en: Saturday
ar: السبت

en: Time
ar: الوقت

en: Add
ar: إضافة

en: Length
ar: الطول

en: The configuration options have been reset to their default values.
ar: تمت إعادة خيارات الضبط إلى قيمها المبدئية.

en: Options
ar: الخيارات

en: Month
ar: بالشهر

en: Details
ar: التفاصيل

en: Group name
ar: اسم المجموعة

en: General
ar: عام

en: Calendar
ar: التقويم

en: Other
ar: آخر

en: minutes
ar: دقائق

en: User name
ar: اسم المستخدم

en: From address
ar: من العنوان
