Room Reservations (7.x-1.0) - en to jv translation catalogue (27 entries)

en: Save configuration
jv: Simpen konfigurasi

en: Reset to defaults
jv: Balékaké marang asliné

en: Delete
jv: Busak

en: Closed
jv: Ditutup

en: Cancel
jv: Batal

en: Description
jv: Katrangan

en: Block title
jv: Judhul blok

en: Date
jv: Tanggal

en: The configuration options have been saved.
jv: Opsi konfigurasi uwis disimpen.

en: Category
jv: Kategori

en: Settings
jv: Sétingan

en: Name
jv: Jeneng

en: Sunday
jv: Minggu

en: Monday
jv: Senén

en: Tuesday
jv: Selasa

en: Wednesday
jv: Rebo

en: Thursday
jv: Kemis

en: Friday
jv: Jemuah

en: Saturday
jv: Setu

en: Time
jv: Wektu

en: Add
jv: Tambah

en: The configuration options have been reset to their default values.
jv: Opsi konfigurasi wis dibalekna nang nilai asline.

en: Options
jv: Opsi

en: Month
jv: Wulan

en: Details
jv: Lengkapé

en: General
jv: Umum

en: Other
jv: Liyané
