Room Reservations (7.x-1.0) - en to te translation catalogue (26 entries)

en: Save configuration
te: స్వరూపణాన్ని భద్రపరచు

en: Delete
te: తొలగించు

en: Closed
te: మూసి వెయ్యబడినది

en: Cancel
te: రద్దు చెయ్యు

en: Description
te: వివరణ

en: Block title
te: బ్లాకు శీర్షిక

en: Date
te: తేదీ

en: Category
te: వర్గం

en: Settings
te: అమరికలు

en: Name
te: పేరు

en: Sunday
te: ఆదివారం

en: Monday
te: సోమవారం

en: Tuesday
te: మంగళవారం

en: Wednesday
te: బుధవారం

en: Thursday
te: గురువారం

en: Friday
te: శుక్రవారం

en: Saturday
te: శనివారం

en: Time
te: సమయం

en: Add
te: చేర్చు

en: Options
te: ఎంపికలు

en: Click here
te: ఇక్కడ నొక్కండి

en: Month
te: నెల

en: Details
te: వివరాలు

en: Group name
te: గుంపు పేరు

en: General
te: సాధారణ

en: Other
te: ఇతర
