Room Reservations (7.x-1.1) - en to hi translation catalogue (32 entries)

en: Save configuration
hi: नये संरुप को संरक्षित करें।

en: Reset to defaults
hi: दोबारा से डीफॉल्ट में स्थापित करें।

en: Delete
hi: मिटायें

en: Cancel
hi: रद्द करें

en: Description
hi: उल्लेख

en: Block title
hi: ब्लॉक का शीर्षक

en: Date
hi: तारीख

en: The configuration options have been saved.
hi: विन्यास विकल्प सेव कर लिए गया है।

en: Category
hi: वर्ग

en: Settings
hi: स्थापनायें

en: Name
hi: नाम

en: Sunday
hi: रविवार

en: Monday
hi: सोमवार

en: Tuesday
hi: मंगलवार

en: Wednesday
hi: बुधवार

en: Thursday
hi: बृहस्पतिवार

en: Friday
hi: शुक्रवार

en: Saturday
hi: शनिवार

en: Time
hi: समय

en: Add
hi: जोड़ें

en: Length
hi: लंबाई

en: The configuration options have been reset to their default values.
hi: विन्यास विकल्प उनके डिफ़ॉल्ट मान पर रीसेट कर दिया गया है।

en: 1 hour
hi: @count घंटे

en: Options
hi: विकल्प

en: Click here
hi: यहाँ क्लिक करें

en: Month
hi: माह

en: Details
hi: विस्तृत सूचना

en: General
hi: सामान्य

en: Other
hi: अन्य

en: Group Name
hi: समूह का नाम

en: User name
hi: उपयोगकर्ता नाम

en: AM
hi: पु
