Room Reservations (7.x-1.1) - en to is translation catalogue (32 entries)

en: Save configuration
is: Vista stillingar

en: Reset to defaults
is: Endurstilla í sjálfgefin gildi

en: Delete
is: Eyða

en: Cancel
is: Hætta við

en: Description
is: Lýsing

en: Block title
is: Titill á blokk

en: Date
is: Dagsetning

en: The configuration options have been saved.
is: Stillingarnar hafa verið vistaðar.

en: Category
is: Flokkur

en: Settings
is: Stillingar

en: Name
is: Nafn

en: Sunday
is: Sunnudagur

en: Monday
is: Mánudagur

en: Tuesday
is: Þriðjudagur

en: Wednesday
is: Miðvikudagur

en: Thursday
is: Fimmtudagur

en: Friday
is: Föstudagur

en: Saturday
is: Laugardagur

en: Time
is: Tími

en: Add
is: Bæta við

en: Length
is: Lengd

en: The configuration options have been reset to their default values.
is: Stillingarnar hafa verið endursettar í frumgildi sín.

en: 1 hour
is: 1 klst

en: Options
is: Möguleikar

en: Click here
is: Smelltu hér

en: Month
is: Mánuður

en: Details
is: Nánar

en: General
is: Almennt

en: Calendar
is: Dagatal

en: Phone number
is: Símanúmer

en: AM
is: FH

en: PM
is: EH
