Room Reservations (7.x-1.1) - en to kn translation catalogue (31 entries)

en: Save configuration
kn: ಸಂರಚನೆಯನ್ನು ಉಳಿಸು

en: Reset to defaults
kn: ಪೂರ್ವನಿಯೋಜಿತವಾದದ್ದಕ್ಕೆ  ಮರಳಿಸು

en: Delete
kn: ಅಳಿಸಿ ಹಾಕು

en: Cancel
kn: ರದ್ದುಗೊಳಿಸು

en: Description
kn: ವರ್ಣನೆ

en: Date
kn: ದಿನಾಂಕ

en: Category
kn: ವರ್ಗ

en: Settings
kn: ಸಿದ್ಧತೆಗಳು

en: Name
kn: ಹೆಸರು

en: Sunday
kn: ಭಾನುವಾರ

en: Monday
kn: ಸೋಮವಾರ

en: Tuesday
kn: ಮಂಗಳವಾರ

en: Wednesday
kn: ಬುಧವಾರ

en: Thursday
kn: ಗುರುವಾರ

en: Friday
kn: ಶುಕ್ರವಾರ

en: Saturday
kn: ಶನಿವಾರ

en: Time
kn: ಸಮಯ

en: Add
kn: ಸೇರಿಸು

en: Length
kn: ಉದ್ದ

en: Options
kn: <b>ಆಯ್ಕೆಗಳು</b>

en: Month
kn: ತಿಂಗಳು

en: Details
kn: ವಿವರಣೆಗಳು

en: General
kn: ಜನರಲ್

en: Calendar
kn: ದಿನಸೂಚಿ

en: Other
kn: ಇತರೆ

en: minutes
kn: ನಿಮಿಷಗಳು

en: Hours
kn: ಗಂಟೆಗಳು

en: Group Name
kn: ಸಮೂಹದ ಹೆಸರು

en: User name
kn: ಬಳಕೆದಾರ ಹೆಸರು

en: 2 hours
kn: ೨ ಗಂಟೆಗಳು

en: Domain name
kn: ಡೊಮೈನ್‌ ಹೆಸರು
