Room Reservations (7.x-1.1) - en to mr translation catalogue (28 entries)

en: Save configuration
mr: बदल संरक्षीत करा

en: Reset to defaults
mr: मुळरुपात करा

en: Delete
mr: मिटवा

en: Cancel
mr: रद्द

en: Description
mr: अधिक माहिती

en: Block title
mr: खंड शीर्षक

en: Date
mr: दिनांक

en: The configuration options have been saved.
mr: संरचना पर्याय संरक्षीत केले

en: Category
mr: वर्ग

en: Settings
mr: संरचना

en: Name
mr: नाव

en: Sunday
mr: रवीवार

en: Monday
mr: सोमवार

en: Tuesday
mr: मंगळवार

en: Wednesday
mr: बुधवार

en: Thursday
mr: गुरुवार

en: Friday
mr: शुक्रवार

en: Saturday
mr: शनीवार

en: Time
mr: वेळ

en: Add
mr: समाविष्ट करा

en: Length
mr: लांबी

en: 1 hour
mr: एक तास

en: Options
mr: विकल्प

en: Click here
mr: येथे क्लिक करा

en: Month
mr: महिना

en: Group name
mr: समूहाचे नाव

en: General
mr: साधारण

en: Hours
mr: तास
