Room Reservations (7.x-1.1) - en to nl translation catalogue (47 entries)

en: Save configuration
nl: Instellingen opslaan

en: Reset to defaults
nl: Standaardwaarden terugzetten

en: Delete
nl: Verwijderen

en: Cancel
nl: Annuleren

en: Description
nl: Beschrijving

en: Block title
nl: Bloktitel

en: Date
nl: Datum

en: The configuration options have been saved.
nl: De instellingen zijn opgeslagen.

en: Category
nl: Categorie

en: Settings
nl: Instellingen

en: Name
nl: Naam

en: Sunday
nl: zondag

en: Monday
nl: maandag

en: Tuesday
nl: dinsdag

en: Wednesday
nl: woensdag

en: Thursday
nl: donderdag

en: Friday
nl: vrijdag

en: Saturday
nl: zaterdag

en: Time
nl: Tijd

en: Add
nl: Toevoegen

en: Length
nl: Lengte

en: The configuration options have been reset to their default values.
nl: De configuratie-instellingen zijn teruggezet naar de standaardwaarden.

en: 1 hour
nl: 1 uur

en: Options
nl: Opties

en: Click here
nl: Klik hier

en: Month
nl: Maand

en: Group name
nl: Groepsnaam

en: General
nl: Algemeen

en: Calendar
nl: Kalender

en: All day
nl: Hele dag

en: Other
nl: Andere

en: Phone number
nl: Telefoonnummer

en: minutes
nl: minuten

en: Hours
nl: Uren

en: Group Name
nl: Groepsnaam

en: User name
nl: Gebruikersnaam

en: Invalid email address.
nl: Ongeldig e-mailadres.

en: 2 hours
nl: 2 uur

en: From address
nl: E-mailadres afzender

en: Domain name
nl: Domeinnaam

en: Carrier
nl: Verzenddienst

en: Token values
nl: Tokenwaardes

en: Application name
nl: Naam van de applicatie

en: Email Addresses
nl: E-mailadressen

en: Room
nl: Kamer

en: Capacity
nl: Capaciteit

en: Policies
nl: Beleid
