Room Reservations (7.x-1.1) - en to tr translation catalogue (53 entries)

en: Save configuration
tr: Yapılandırmayı kaydet

en: Reset to defaults
tr: Öntanımlı ayarlara geri dön

en: Delete
tr: Sil

en: Cancel
tr: İptal

en: Description
tr: Açıklama

en: Block title
tr: Blok başlığı

en: Date
tr: Tarih

en: The configuration options have been saved.
tr: Yapılandırma seçenekleri kaydedildi.

en: Category
tr: Kategori

en: Settings
tr: Ayarlar

en: Name
tr: İsim

en: Sunday
tr: Pazar

en: Monday
tr: Pazartesi

en: Tuesday
tr: Salı

en: Wednesday
tr: Çarşamba

en: Thursday
tr: Perşembe

en: Friday
tr: Cuma

en: Saturday
tr: Cumartesi

en: Time
tr: Zaman

en: Add
tr: Ekle

en: Length
tr: Uzunluk

en: The configuration options have been reset to their default values.
tr: Yapılandırma seçenekleri öntanımlı değerlerine getirildi.

en: 1 hour
tr: @count saat

en: Options
tr: Seçenekler

en: Click here
tr: Burayı tıklayın

en: Month
tr: Ay

en: Details
tr: Ayrıntılar

en: General
tr: Genel

en: Calendar
tr: Takvim

en: Other
tr: Diğer

en: Phone number
tr: Telefon numarası

en: minutes
tr: dakika

en: Hours
tr: Saat

en: User name
tr: Kullanıcı adı

en: From address
tr: Gönderenin adresi

en: Domain Name
tr: Site Adı

en: Application name
tr: Uygulama adı

en: 1:00 PM
tr: 1:00 ÖS

en: 2:00 PM
tr: 2:00 ÖS

en: 3:00 PM
tr: 3:00 ÖS

en: 4:00 PM
tr: 4:00 ÖS

en: 5:00 PM
tr: 5:00 ÖS

en: 6:00 PM
tr: 6:00 ÖS

en: 7:00 PM
tr: 7:00 ÖS

en: 8:00 PM
tr: 8:00 ÖS

en: 9:00 PM
tr: 9:00 ÖS

en: 10:00 PM
tr: 10:00 ÖS

en: 11:00 PM
tr: 11:00 ÖS

en: Policies
tr: Kurallar

en: The configuration options could not be saved.
tr: Yapılandırma seçenekleri kaydedilmedi.

en: The configuration options could not be reset to their default values.
tr: Yapılandırma seçenekleri öntanımlı değerlerine getirilmedi.

en: A domain name must be entered when this option is selected.
tr: Eğer bu seçenek seçildiyse site adı girilmek zorundadır.

en: Select a month
tr: Ay seçiniz
