Room Reservations (7.x-1.1) - en to uk translation catalogue (50 entries)

en: Save configuration
uk: Зберегти конфігурацію

en: Reset to defaults
uk: Скинути до початкових значень

en: Delete
uk: Видалити

en: Cancel
uk: Скасувати

en: Description
uk: Опис

en: Block title
uk: Заголовок блоку

en: Date
uk: Дата

en: The configuration options have been saved.
uk: Параметри конфігурації були успішно збережені.

en: Category
uk: Категорія

en: Settings
uk: Налаштування

en: Name
uk: Назва (ім'я)

en: Sunday
uk: неділя

en: Monday
uk: понеділок

en: Tuesday
uk: вівторок

en: Wednesday
uk: середа

en: Thursday
uk: четвер

en: Friday
uk: п'ятниця

en: Saturday
uk: субота

en: Time
uk: Час

en: Add
uk: Додати

en: Length
uk: Довжина

en: The configuration options have been reset to their default values.
uk: Налаштування повернуто до їх стандартних (базових) значень.

en: 1 hour
uk: 1 година

en: Options
uk: Опції

en: Click here
uk: Натисніть тут

en: Month
uk: Місяць

en: Details
uk: Подробиці

en: Group name
uk: Назва групи

en: General
uk: Загальне

en: Calendar
uk: Календар

en: All day
uk: Весь день

en: Other
uk: Інше

en: Phone number
uk: Номер телефону

en: minutes
uk: хвилин(и)

en: Hours
uk: Годин(и)

en: Group Name
uk: Назва групи

en: User name
uk: Ім’я користувача

en: 2 hours
uk: 2 години

en: From address
uk: Адреса відправника

en: Domain Name
uk: Доменна назва

en: Reminders
uk: Нагадування

en: Domain name
uk: Назва домену

en: Carrier
uk: Перевізник

en: Token values
uk: Значення замінників

en: Application name
uk: Назва програми

en: Email Addresses
uk: Поштова адреса

en: Room
uk: Кімната

en: Capacity
uk: Місткість

en: Display Text
uk: Показати текст

en: Policies
uk: Політики
